Македонија
26. November 2021 - 10:50

Сопственикот на „Беса транс“ добивал закани за убиство, полиција ја чува неговата куќа

Вчера новинарска екипа на Бугарската национална телевизија пристигна во селото Рашче каде се обиде да стапи во контакт со Беким Хаџиу, сопственикот на „Беса транс“.

Тие успеаја да ја најдат неговата семејна куќа, но, според мештаните, Беким и неговиот брат Бедри моментално се во Бугарија.

Деновиве куќата на сопственикот на „Беса транс“ ја чуваат полицајци, информира екипата на БНТ.

Сопственикот имал закани за убиство, велат од полицијата, а пренесе БНТ.

Човечка грешка е водечка верзија за трагедијата на автопатот Струма, пронајдени телата на 44 лица. Според месните житечи, тој и неговиот брат моментално се во Бугарија, пренесува БНТ.

 

Ново на Сител