Македонија
27. May 2022 - 18:45

Со сила го внеле во „мерцедес“ и му се заканувале поради наводен долг

Полициски службеници од Полициската станица Чаир на 26.05.2022 околу 21.45 часот на бул.„Македонско косовска бригада“ во Скопје ги лишиле од слобода Х.А.(23) од с.Патишка река, скопско и А.С.(23) од Скопје.

- Лицата се сомничат дека физички го нападнале Б.З.(35) од Скопје и со употреба на сила го внеле во возило „мерцедес“, по што му упатувале закани, поради наводен долг, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.