Македонија
18. February 2020 - 19:29

Скопјанец ограбен кај кружниот тек спроти Континентал

На 18.02.2020 во 01.00 часот во СВР Скопје, И.Г.(20) од општина Чешиново – Облешево пријавил дека во периодот од 00.00 до 00.40 часот на кружниот тек спроти хотел „Континентал“ три лица со закана му одзеле пари и побегнале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.