Loading Video...
Спорт плус
1. August 2021 - 18:10

„Гаучосите“ убедливо ги победија Американците за место во четвртфиналето

На речиси ист начин како кошаркарите така и одбојкартите на Аргентина кои во директен дуел славеа против Американците со 3-0 се пласираа во четвртфиналето. 
 
Во него „Гаучосите“ за противници ќе ги имаат Италијаните.
 
Останатите четвртфинални парови ги сочинуваат: 
Русија – Канада, 
Полска – Франција 
Бразил – Јапонија.