Loading Video...
Ф1
1. November 2020 - 19:57

Ф-1: Нова победа на Хамилтон

Луис Хамилтон забележа нова победа во шампионатот во Ф-1 откако триумфираше на патеката Имола каде се возеше големата награда на Емилија Ромања. Британецот ја оствари 93-тата победа со што ја зголеми предноста во генералниот пласман пред Ботас и Ферстапен. 
Токму Ботас мина втор низ целта додека трет беше Даниел Рикардо.  Денот го одбележа Кими Раиконен кој од 18-тото се проби на 9-тото место додека Ферстапен не успеа да ја заврши трката.