Loading Video...
Ф1
22. October 2022 - 10:43

Ферари со најбрзи времиња на тренинзите во Остин

Четири трки остануваат и до крајот на сезоната во Формула 1 шампионатот, во која веќе нема неизвесност за шампионската титула, откако Макс Верстапен веќе го одбрани приматот. 
 
Но. Имајќи ги во предвид првите два тренинзи на патеката во Остин во Тексас каде утре ќе се вози американското Гранд-при, а на кои најбрзо време имаше Леклер од Ферари. вечерва може да очекуваме интересна битка во квалификациите за пол-позицијата. 
 
Стартот на квалификациите за е вечерва точно на полноќ, а трката за Големата награда на САД е утревечер во 21 часот.