Паднати дрва, откорнати кровови, искршени дуќани, поплавени подруми, ова е сликата од попладневното невреме во Кисела Вода.

↩ врати се назад

Силното невреме што ја зафати Хрватска го опустоши и стадионот Максимир.

Циклонот Мелиса го зафати и Загреб, а силниот дожд и грмотевиците го оштетија стадионот на Динамо.

↩ врати се назад

Проф.

↩ врати се назад

Проф. д-р Маргарета Балабанова Стефанова гостин во Дневникот на Сител

Проф. Маргарета Балабанова Стефанова, универзитетска клиника за дерматологија беше гостин во Дневникот на Сител и даде низа практични совети како граѓаните да...

Pages