Спорт

  • Фудбал
     Екипите на Атлетико Мадрид, Арсенал и Баер Леверкузен со вечерашните победи од 5.коло обезбедија пласман во осминафиналето на Лигата на шампиони. Европскиот вицепрвак Атлетико пред својата публика убедливо славеше победа над грчки Олимпијакос, а домашниот терен го искористија и Баер во...

Занимливости

  • Живот
    Еден 22-годишен Британец, кој со својата штотуку венчана сопруга тргна на меден месец на Куба, заврши во затвор на Бермудските Острови, откако предизвика инцидент во текот на авионскиот лет.Капетанот на авионот, револтиран од однесувањето на патникот и загрижен за безбедноста на сите во леталото,...