Македонија
20. March 2023 - 12:28

Утре облачно со дожд, пообилен во вечерните часови

 Под влијание на циклонска активност утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни (над 20 л/м2). Само на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Како што најавуваат од УХМР, во Скопската Котлина ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, пообилни попладне и во вечерните часови.