Фудбал
24. March 2017 - 22:35

Убедлива победа на Македонија против Лихтенштајн

Фудбалската репрезентација на Македонија ја оствари првата кваллификациска победа во циклусот за СП во Русија совладувајќи го Лихтенштајн како гостин со 3-0.

По неколкуте обиди во првиот дел дури во финипот од полувремето  Бобан Николов го отвори резултатот со одмерен удар. 
Во вторииот дел Несторовски со два гола зголеми на 3-0 по прекршокот над Пандев напаѓачот на Палермо  не успеа да постигне и хет-трик откако неговиот удар домашниот голман Јеле го одбрани.
Средбата ја следеа на лице место повеќе од 2000 Македонци.