Македонија
20. March 2023 - 13:23

Се враќале по заборавен телефон во кафеана, 25-годишник го загуби животот во сообраќајка кај Врање

25-годишно момче го загуби живото во тешка сообраќајна несреќа се случи вчера на улицата Партизански пат во Врање.

Како што пишуваат српските медиуми, во автомобилот имало неколку лица, но само едно починало на самото место, потврдиле извори од истрагата.

Исто така, неофицијално се пишува дека лицата го згрешиле патот кон Македонија и се упатиле кон Златокоп, но потоа се сетиле дека го заборавиле мобилниот телефон во кафеаната во центарот на градот, каде што претходно престојувале и се вратиле назад по што автомобилот од непозната причина излетал од патот и удрил во рабник.