Loading Video...
Спорт плус
1. August 2021 - 18:11

Познати осумте селекции кои го продолжуваат женскиот олимписки ватерполо турнир

На женскиот ватерполо турнир познати се двојките за четвртфиналето кое на проиграмата е закажано за во вторник (3 август). 
 
Двојките се: Канада – САД,  Шпанија – Кина , Холандија – Унгарија  и  Австралија – Русија