Македонија
26. March 2023 - 12:00

На ГП „Табановце“ уапсен Албанец - пробал да влезе во државава со туѓа патна исправа

На 25.03.2023 во 12.30 часот на Граничниот премин Табановце за влез во РСМ по извршена пасошка контрола бил приведен М.Ц.(25) од Р.Албанија поради сторен прекршок “послуга со туѓа патна исправа“, односно на увид дал патна исправа на име на Ц.А.(30) од Р.Албанија.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.