Македонија
26. July 2021 - 16:49

Маж пренесен во болница со повреда од залутано зрно

37-годишен маж пренесен во болница со повреда од залутано зрно.

- На 25.07.2021 во 15.20 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје било пријавено дека кај нив со повреда од залутано зрно бил донесен С.С.(37) од с.Шишево, општина Сарај, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.