Џет-Сет
28. February 2018 - 11:57

Кејт Мидлтон со тајна порака за полот на третото дете

Кејт Мидлтон го очекува своето трето дете, а нејзините модни комбинации според медиумите испраќаат само една порака поврзана со полот на плодот.

Кејт Мидлтон

Нејзините појавувања на настани секогаш привлекувале внимание но сега сите забележуваат еден нов момент. Имено, во последно време таа цело време носи сини комбинации, што според аналитичарите ипраќа тајна порака дека носи машко дете.

Кејт Мидлтон

Скриена порака со облеката испрати и пред извесно време на доделувањето на БАФТА наградите кога се појави во зелен фустан со црн појас. На тој начин даде подршка на иницијативата Time's Up против злоставување жени.