Живот
30. May 2023 - 10:55

„Го загубивме бебето, ова е болен момент за нас“, Анастасија Ражнатовиќ го изгуби бебето | ФОТО

Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ го загуби бебето, а тажната вест ја соопшти нејзиното момче, фудбалерот и српскиот репрезентативец Немања Гудељ.

Пред неколку недели парот ја објави радосната вест дека Анастасија е бремена, но за жал, бременоста беше прекината.

Како што наведе славниот фудбалер во објавата на Инстаграм, „ова е болен момент“ за нив.

„Со вас споделивме добра вест и бевте со нас со целото срце, честитки и пораки. Ви благодариме за тоа. За жал, сега имаме лоши вести, но знаеме дека ќе ја имаме вашата поддршка и разбирање што не сакаме да зборуваме за тоа. На наше големо жалење јас и Анастасија го загубивме нашето бебе. Ова е болен момент за нас, но нашата љубов и ова ќе го надмине“, напиша Гудељ на својот Инстаграм профил.