Џет-Сет
9. July 2020 - 11:52

Глумицата Наја Ривера исчезна при пловење на езеро

Ѕвездата од ТВ-серијата „Хор“ (Glee), Наја Ривера исчезна при пловење со туристички брод на езерото Пиру близу Лос Анџелес, Калифорнија, САД.

Се стравува дека 33-годишната глумица се удавила. Нејзиниот четиригодишен син утрово е пронајден сам на бродот.

Потрагата по неа сѐ уште трае.