Loading Video...
Спорт плус
27. May 2021 - 20:03

ЕП:Одбојкарите ја добија групата во Тампере

Македонската одбојкарска репрезентација од 1. до 19-ти септември ќе учествува на ЕП што ќе се одржи  во 4 држави. 

Нашата репрезентација на денешното извлекување се најде во Ц-групата и натпреварите ќе ги игра во Тампере Финска. 
Покрај Македонија и домаќинот Финска во групата се уште и селекциите на Русија, Холандија и Турција.