Џет-Сет
15. July 2015 - 14:48

Зошто солзи? - Еве што направи Северина на концертот на Кеба

Драган Којиќ Кеба вчера одржа спектакуларен концерт во своето родно место Лозница, на кој најголемо внимание привлекоа неговиот син и идната снаа Северина.

Заљубените Севе и Игор цело време стоеле пред бината и размелувале бакнежи, додека Кеба пеел.

Потоа хрватската пејачка се качила на бината, каде отпеа неколку песни со фолкерот.

„Прв пат сум на концерт на Кеба, жал ми е што не сум присуствувала порано“, рече Севе, и го бакна идниот свекор во образ. Тогаш на бината се качил и Игор, па заљубените одигале валцер.

Од среќа, Северина во еден момент започнала да плаче.