Македонија
20. December 2016 - 11:58

Жена пронајдена мртва во стан во Скопје

Ѓ.С. (71) од Лерин Р.Грција, македонски државјанин вчера попладне била пронајдена почината во стан на ул. „Јани Лукровски“.
 
Случајот бил пријавен од П.Љ., а смртта била констатирана од страна на Итна медицинска помош како  без траги на насилство.
 
Полицијата извршила увид, а телото по наредба на Јавен обвинител е предадено на Судска Медицина за обдукција.