Македонија
13. September 2021 - 10:41

Заменик министерот за здравство Хасани се врати на работа

Заменик министерот за здравство во оставка Илир Хасани денеска на социјалните мрежи објави фотографија под која напиша дека се вратил на работа.

Хасани два дена откако изгоре модуларната болница во Тетово и загинаа 14 луѓе, поднесе оставка од функцијата, заменик на министерот Венко Филипче.