Свет
21. October 2020 - 11:17

Во Русија над 300 починати во еден ден

Во Русија во последните 24 часа починале 317 луѓе од коронавирус и тоа е првпат од почетокот на пандемијата бројот на починати во еден ден да надмине 300.

Досега вкупно починале 24.952 пациенти, пренесе ТАСС.

Истовремено регистрирани се 15.700 новозаразени и речиси 11.000 оздравени, соопштија здравствените власти.