Loading Video...
Ракомет
7. May 2020 - 16:09

(ВИДЕО) Данило Брестовац: Македонија е оштетена, заслужуваме „вајл-карта“ на Мундијалот

Данило Брестовац, селектор на машката ракометната репрезентација, во гостувањето во утринската програма на Сител ТВ, истакнува дека во изминатите неколку години ЕХФ прави многу неправди на сметка на Македонија, потенцирајќи ја последната, откажувањето на баражот со Франција. 
 
Затоа Брестовац очекува дека конечно правдата ќе биде задоволена и дека нашите ракометари ќе добијат можност да играат на следното Светско првенство.