Македонија
23. May 2020 - 11:26

Велосипедист се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајна незгода со автомобил

На 22.05.2020 во 16.50 часот на регионален пат Гостивар - с.Србиново патничко моторно возило „голф“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од Д.С.(20) од с.Страјане удрил во велосипед управуван од 17 годишен малолетник од Гостивар. 

По незгодата велосипедистот бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местотот на настанот извршила увидна екипа од СВР Тетово.