Македонија
21. јуни 2020 - 10:43

Утринава пожар во магацин во ресенско

На 21.06.2020 во 03.50 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Лавци, ресенско настанал пожар во магацин сопственост на А.С.(52), при што биле опожарени трактор, глисер, гајби, залихи на нафта и бензин и други предмети. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Ресен.

Увид ќе се врши во текот на денот.