Македонија
29. January 2018 - 10:20

Украден пиштол од стан во Скопје

Ограбен стан во Скопје. Како што информираат од МВР, Т.А.(50) од Скопје вчера пријавил дека во периодот од 18,00 часот на 26.01.2018 година до 10,45 часот на 28.01.2017 година, непознат сторител насилно влегол во неговиот стан и одзел пиштол „ЦЗ“ калибар 7,62мм, 830 евра и разновиден златен накит.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.