Македонија
1. October 2020 - 16:43

Уапсен 22-годишен албански државјанин во Тетово, кај него пронајдени нож и метален боксирач

Синоќа околу 20.50 часот во близина на крстосницата на улиците „107“ и „Благоја Тоска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Е.Н.(22) од Република Албанија, кој непријавено престојувал на подрачјето и кај кого биле пронајдени нож и метален боксирач.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово за натамошна постапка и ќе му бидат изготвени поднесоци согласно Законот за странци и Законот за оружје.