Loading Video...
Ракомет
7. August 2019 - 19:51

У 17(ж): Македонија подобра од Азербејџан

Женската кадетска репрезентација на Македонија забележа втора победа на ЕХФ шампионатот во Италија откако попладнево ја совлада селекцијата на Азербејџан со 30-23.
Ова е втора победа за нашата репрезентација откако претходно беше совладана Белорусија.
Утре во 18ч  Македонија го игра решавачкиот дуел за пласман во полуфиналето против селекцијата на Полска.