Македонија
18. јуни 2021 - 12:02

Тешко повреден 32 годишен маж кој со своето возило излетал од патот

На 16.06.2021 во 17.00 часот на локалниот пат Прилеп - с.Ореовец, патничко возило „санг јонг кајрон“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(32) од Прилеп, изгубило контрола и излетало од патот.

По незгодата М.Д. бил пренесен во Градската болница Прилеп, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициски станица Прилеп.