Фудбал
3. November 2019 - 8:11

Суарез се повреди на натпреварот со Леванте

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез се повреди на натпреварот од шампионатот на Шпанија со Леванте (1:3). Тој беше заменет со Карлес Перез во 41. минута од средбата.

Според официјалниот Твитер на катралонскиот клуб, Уругваецот го повредил десното стапало.

Според најавите, Суарез ќе оди на детални медицински испитувања по кои ќе се знае за сериозноста на повредата.

Суарез може да го пропушти следниот натпревар во Лигата на шампионите со Славија Прага.