Македонија
15. May 2019 - 9:04

Страшни фотографии од сообраќајката кај Драчево во која загинаа пет лица (ФОТО)

Според неофицијални информации, три лица починаа на лице место, а две со тешки повреди им подлегнале на скопските клиники во тешката сообраќајка која што се случила на излезот на скопско Драчево ноќеска околу полноќ.

Сепак напоменуваме дека ова се неофицијални податоци од терен.

Во трагичната сообраќајка учествувале автомобил рено и камион за собирање смет, со засега непознати регистерски табли.