Loading Video...
Фудбал
14. August 2022 - 10:13

Столе Димитриевски не и дозволи на Барселона да стартува со победа

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е најзаслужен за освоениот бод на Рајо Ваљекано на гостувањето на „Камп Ноу“ кај Барселона. 
 
Дуелот од воведното коло на новата сезона заврши без голови 0-0, а Димитиевски со своите одбрани едноставно ги фрустрираше не само домашните фудбалери ти и илјадниците симпатизери на Барса. 
 
Ова трет меч во низа на која Македонскиот репрезентативен голман успева да ја сочува својата мрежа во дуелите со големиот фаворит Барса.