Loading Video...
Фудбал
4. September 2021 - 19:57

Спировски: Победа против Турција носи бараж-бодови

Македонската фубалска репрезентација утревечер во 18ч го игра квалификацискиот дуел за следниот мундијал со домашната селекција на Исланд. 

Пресметките се дека со Ерменија загубивме два важни бода за врвот на табелата кои според Стефан Спировски мора да се надоместат против Исланд за да се продолжи битката за втората позиција на табелата која води во баражот.