Македонија
4. May 2021 - 8:43

Сончево со мала умерена облачност

Во следните  денови времето ќе биде претежно стабилно со слаб до умерен претежно јужен ветер, а повремено засилен долж Повардарието.

Температурите најпрвин ќе бидат нешто пониски, потоа благо ќе се покачат кон следниот викенд.

Во средината на работната седмица ќе има услови за локален дожд и ретки грмежи.