Свет
4. January 2018 - 13:24

Слаб земјотрес регистриран во Сан Франциско

Земјотрес со интензитет од 4,4 степени според Рихтеровата скала регистриран е во Сан Франциско во американската сојузна држава Калифорнија.

Според американскиот Геофизички институт епицентарот на земјотресот бил на три километри од градот Беркли на длабочина од 13 километри.

Се уште нема информации за настрадани луѓе и предизвикана материјална штета.