Loading Video...
Фудбал
11. April 2021 - 15:18

Силекс го „пресуши“ Вардар со убедливи 6:0 + Оливер од Кратово

Дуелот на некогашните повеќекратни шампиони Силекс и Вардар кои сега се во долниот дел од табелата, заврши со убедлива победа на Кратовци си 6:0 . 

Интересно е што шесте голово за Кратовци ги постигнаа двајца фудбалери, односно „хет-трик“ остварија Денис Ристов и Пепи Ѓорѓиев 

Ова беше и единствената победа на домаќините во денешните петте дуели од 26 коло на ПМФЛ

 ПРВА ЛИГАКОМПЛЕТНИ РЕЗУЛТАТИ И ТАБЕЛА ПО 26 КОЛО

Денеска 

СИЛЕКС -  ВАРДАР 6 – 0 

РЕНОВА -  ШКЕНДИЈА 0 – 3 

БОРЕЦ -  СТРУГА Т.Л. 0 – 1 

БЕЛАСИЦА -  МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 0 – 2 

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ -  ШКУПИ 0 – 1 

Вчера 

РАБОТНИЧКИ -  ПЕЛИСТЕР 3 – 1 

ТАБЕЛА 

1 ШКЕНДИЈА 59 бодови

2 ШКУПИ 49

3 МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 44

4 СТРУГА ТЛ 40

5 РАБОТНИЧКИ 39

6 БОРЕЦ 33

7 ПЕЛИСТЕР 32

8 АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 31

9 СИЛЕКС 29

10 РЕНОВА 27

11 ВАРДАР 27

12 БЕЛАСИЦА 14