Бизарно но вистинито
10. November 2015 - 19:30

Си го задавила синчето, па се самоубила оти немала пари да го лекува

Безживотните тела на 5-годишното момче и неговата мајка (27) се пронајдени во болничка соба во Феникс. Момчето околу вратот бил замотано со црево за кислород, додека пак мајката умрела од прострална рана.

Според информациите, мајката на петгодишното дете влегла со пиштол во собата каде момчето лежело и прво него го убила, му го замотала цревото за кислород околу вратот, а потоа себе си со пиштол си го одземала животот. 

Според неофицијалните информации, детето боледувало од церебрална парализа немала пари за лекувањето на нејзиниот син и поради тоа го направила ова злосторство.