Фудбал
29. April 2023 - 19:53

Шкендија освои бодови за притисок врз лидерот

ЕКИПАТА  на Шкендија не се откажува од шампионските амбиции и со сигурна победа од 3-1 против Македонија ЃП се доближија на два бода до лидерот Струга Трим Лум. 
Шкендија го отвори резултатот против Лавовите во 8. Минута преку Бугаринот Милев.  На 2-0 зголеми Чинари во 35-тата минута додека гостите вратија преку Фазли и ја вратија неизвесноста на мечот. 
Конечниот резултат 3-1 за домашниот тим го постави Рамадани. 

Прва МФЛ  30. Коло

Шкендија – Македонија ЃП  3-1

Силекс – Шкупи

Брегалница – Струга ТЛ

Тиквеш – Работнички

Победа – Скопје

Останатите средби се играа утре во 16ч