Loading Video...
Ракомет
22. August 2022 - 19:25

СЕХА: Вардар утре игра со Нексе за фајнал-фор

Ракометарите на македонскиот првак Вардар се пред нов предизвик во Сеха лигата. Утре во 20.15ч во Скопје го играат решавачкиот меч со хрватскиот Нексе за влез во завршниот фајнал фор во регионалното натпреварување. Се игра само еден натпревар и затоа капитенот Стојанче Стоилов очекува дека црвено-црните се способни да го совладаат цврстиот противник.