Живот
11. August 2016 - 22:33

Рос Гарден беше со големина ХХХХL, а сега тој е секси ХХХХL

Рос Гарднер (39) стана вистинска инспирација за милиони луѓе кои се борат со вишокот на килограми откако во рок од неколку години ја намали тежината на 90 килограми и од големина ХХХХL дојде на ХХХХL секси, сметаат неговите нови обожаватели.

Мажот од Флорида се одлучи за целосна промена на начинот на живот откако лекарите го советувале дека дебелината му влијае на здравјето. Тоа што тој го направи не е никаква револуција, но докажува дека е се можно: едноставно престана со пиење и пушење, почна со здрава храна и вежби, а со строгата диета целосно ја исфрли и брзата храна.

- Јас морав да купувам два билети за авион, затоа што не можев да седам. Не можев да ги врзувам чевлите, а еднаш на работа ми пукнаа панталоните, се потсетува Гарднер на времето кога имал дури 178 килогрмаи. Откако ослабел, тој се подложи на операции на отстранување на вишокот на кожата.

- Пред губење на тежината бев толку многу засрамен од своето тело, што цели шестт години не сум ја  соблекол маицата во јавноста, рече Рос.

Сега неговата приказна сака да ја подели со другите, за да ги инспирира за промена каква што и самиот ја поминал.