Ракомет
26. October 2015 - 12:02

Ристовска „руки“ на колото

Младата македонска репрезентативка и десно крило на ЖРК Вардар со одличниот настап на дуелот против Хипо го доби признанието најдобар дебитант „руки“ на колото (виедо). Таа во Виена против Хипо постигна 4 голови во победата на нејзиниот тим.

Во изборот на ТОП 5 голови се најде и погодокот на голманката на ЖРК Вардар Амадин Лејно (видео).