Фудбал
30. December 2015 - 13:17

Реал не се откажува од Пјаниќ

Реал Мадрид, без оглед на тоа каква ќе биде судбината на Рафа Бенитез, има намера да го засили тимот. Marca, ексклузивно пренесува дека ‘кралскиот клуб’ стапил во преговори околу потенцијалниот трансфер на Миралем Пјаниќ.
 
Реал веќе неколку месеци го следи Пјаниќ, а Marca пренесува дека преговорите помеѓу клубот и таткото на Пјаниќ се во напредна фаза. 
 
Иако за поранешниот играч на Лион, интерес покажуваат Барселона и Баерн Минхен, сепак само Реал бил подготвен на Рома да и исплати сума од 45 милиони евра, како обештетување за босанскиот репрезентативец.