Loading Video...
Ракомет
14. May 2021 - 17:09

Ракометарките на Куманово обезбедија финале во Купот

Ракометарките на Куманово се првите кои обезбедија пласман во финалето на Купот на Македонија. 
 
 
Во првиот полуфинален меч од завршниот турнир што се одржува во салата Автокоманда во Скопје, ракометарките на Куманово беа подобри од домаќинот Металург со 27-23. 
 
 
Вториот финалист во финалето на женскиот ракометен Купот на Македонија ќе биде познат по дуелот меѓу ЖРК Вардар и ЖРК Чаир што ќе се игра попладнево од 18 часот.