Македонија
1. January 2020 - 19:25

Пукано со воздушна пушка во двајца малолетници во Штип

Пријавено е во СВР Штип дека ноќеска околу 1 часот и 55 минути дека на ул. Борис Кидрич во Штип од едно лице било пукано со воздушна пушка кон неговиот 14-годишник и уште еден малолетник.

Случајот го пријавил таткото на малолетникот, 41 годишниот О.А.

14-годишниот малолетник е пренесен во Клиничкиот центар Штип за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.