Македонија
8. јуни 2023 - 16:01

Пукање во Чаир: Рането едно лице

Едно лице со прострелна рана пренесено во болница.

- На 08.06.2023 во 02.12 часот во СВР Скопје, од приватна болница во Скопје било пријавено дека кај нив со повреда од огнено оружје бил донесен В.А.(40) од Скопје, информира МВР.

Како што информираат оттаму, по преземени мерки било утврдено дека на ул.„Крсте Асенов“ во населба Чаир едно лице од пиштол пукало кон В.А., а на местото биле пронајдени две чаури.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.