Македонија
29. November 2021 - 17:57

Пронајдени амфетамин и МДМА кај 27-годишен скопјанец

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.М.(27) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”.

На 10.07.2021  полициски службеници кај Ф.М. пронашле амфетамин и МДМА.