Ракомет
3. March 2017 - 12:48

Продолжува ракометната Супер лига

Со двата натпревара од 15.коло што се играат вечерва продолжуваат натпреварите во ракометната Супер лига.

Од 18 часот е дербито на колото и дуелот на двете првопласирани екипи Охрид и Пелистер, додека од 19 часот играат Металург 2 - Еурофарм Работник.

Утре се игра еден натпревар: Радовиш - Пролет, а оваа рунда ќе биде комплетирана со дуелите во недела Работнички - Прилеп и Борец - Вардар Јуниор.
Табела: Пелистер 34 бодови, Охрид 31, Еурофарм Работник 28, Борец 23, Прилеп 20, Радовиш 19, Пролет 19, Металург 2 18, Вардар Јуниор 11, Работнички 0.