Македонија
27. September 2021 - 14:55

Приведено лице поради поседување дрога

Рано изутрината во три часот на ул.„Ванчо Прке“ во Штип, полициски службеници службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода К.М.(21) од Штип затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

Како што соопшти МВР, по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.