Македонија
29. May 2024 - 18:31

Приведен прилепчанец за шверц на 45 шишиња метадон

СВР Битола поднесе кривична пријава против О.Т.(54) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 01.12.2023, полициски службеници извршиле преглед на автобус, кој сообраќал на релација Градско-Прилеп, а со кој патувал пријавениот, при што кај него пронашле и одзеле 45 шишиња метадон.