Македонија
13. May 2021 - 15:57

Приведен кумановец за издржување на затворска казна од 12 години

Денеска во 13.30 часот полициски службеници од СВР Куманово, по добиена судска наредба од Основен суд Куманово, го лишиле од слобода Р.Р.(44) од Куманово.

Тој се барал за издржување на затворска казна во времетраење од 12 години. Лицето е приведено и ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната