Македонија
31. May 2023 - 18:18

Приведен државјанин од Турција заради фалсификуван зелен картон

Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријави против А.Ѓ.(34) од Република Турција поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“.

На 29.05.2023 на Граничен премин „Деве Баир“, пријавениот на увид приложил фалсификуван зелен картон за товарно возило „мерцедес“, кое го управувал.